Strona parafii Świętej Rodziny w Gdyni

W naszym kościele parafialnym pojawił się drugi witraż, zainstalowany w środkowym oknie. W jego centralnej części widzimy scenę Narodzenia Pana Jezusa.
Przed nami zatroskany Św. Józef, Maryja opromieniona miłością i Jezus, w otoczeniu pasterzy i zwierząt. Po prawej stronie jest przedstawiona scena ucieczki Św. Rodziny do Egiptu. Po lewej stronie widzimy Maryję i Józefa szukających godnego miejsca na przyjęcie Boga do ludzi. Betlejemski żłóbek nie ma dachu. Jest nim niebo, od wieków wyobrażane jako miejsce Bożego zamieszkania. To piękny i mądry symbol.
Mówiący, iż Bóg czuwa nad każdym z nas, nad każdą naszą rodziną. Trzy sceny przedstawione na witrażu łączy gwiazda Betlejemska. Ona jest znakiem przychodzącego Zbawiciela. Przyjmujmy zawsze Pana Boga do naszych spraw codziennych. Przyjmujmy Zbawiciela, bo tylko On jako nasz domownik może przemienić życie naszych rodzin, małżeństw, naszych losów, naszej teraźniejszości i przyszłości. W dolnej części witraża autor ponownie umieścił lilie, symbol czystości, niewinności i wiary. Tylko Bóg jest źródłem świętości i czystości. On wlewa dobro w nasze ludzkie serca.
Otwierajmy nasze domy i nasze serca dla innych. Bądźmy dla innych obrazem Boga bogatego w miłość.
73  1160 2202 0000 0002 0765 6023