Rodziny syryjskich chrześcijan, którym pomagamy jako wspólnota parafialna w ramach programu Caritas

„rodzina rodzinie.”

1.   Moses Sarkis, numer ID 4777

Moses Sarkis ma 45 lat, jest samotnym ormiańskim chrześcijaninem. Członkowie jego rodziny wyjechali z Aleppo po pierwszych bombardowaniach i porwaniach chrześcijan. Moses doznał uszczerbku na zdrowiu. Mimo to szuka pracy fizycznej. Poświęca swój czas na rzecz wspólnoty ormiańskich chrześcijan. Brakuje mu środków finansowych na żywność i prąd. Nie ma pieniędzy na leczenie. Chciałby sprowadzić swoich bliskich z powrotem do Aleppo.

2.   Artin Joseph Loxa, numer ID: 5073

Artin Joseph Loxa mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

3.   Madline Jamil Deek, numer ID: 10890

Madline Jamil Deek jest wdową. Samotnie wychowuje troje dzieci. Rodzina pochodzi z Aleppo. Są bardzo biedni, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz na zakup opału.