nazaretanskie - Parafia Świętej Rodziny w Gdyni

W dniach 24-30.08 Ruch Rodzin Nazaretańskich po raz 11 skorzystał z zaproszenia Matki Bożej Pocieszenia z sanktuarium w Wielu na Kaszubach i w otoczeniu pięknej przyrody uczestniczył w corocznych rekolekcjach letnich. Dla niejednego z nas był to też jedyny okres urlopu, więc oprócz spotkań modlitewnych korzystaliśmy z lasu/ grzyby i jagody, trasy spacerowe dla chodzących z kijami/ oraz jeziora o krystalicznej wodzie/kajaki, rowerki wodne, wędkowanie i nawet "krioterapia" w postaci pływania w rześkiej wodzie, ale to dla zapaleńców/ no i oczywiście ognisko.
Dzień rozpoczynaliśmy o 7 30 wspólną medytacją nad krótkim tekstem z ewangelii. Potem śniadanie, wspólna "kawa-herbata" i małe składkowe "co nieco". O 10 00 konferencja któregoś z kapłanów. Było ich na stałe trzech: moderator krajowy Ruchu- ks Darek Kowalczyk z Warszawy, moderator gdański Ruchu- ks Paweł Jakimcio oraz jego zastępca ks Piotr Bonin. Odwiedził nas też moderator Ruchu z diecezji warmińsko-mazurskiej ks Andrzej . Byliśmy podzieleni na grupy. 9 żeńskich i 2 męskie oraz dzieci i osobno młodzież. Po konferencji spotykaliśmy się właśnie w tych grupach/6-8 osobowe/ i dzieliliśmy się własnymi refleksjami na temat poruszony na niej. O 12 00 Eucharystia. W tym roku przy akompaniamencie trzech gitar. W darach dzieci przynosiły wspaniałe, wykonane przez siebie na spotkaniach, prace plastyczne. Potem obiad i czas na rekreację. Na koniec mszy św wystawiany był Przenajświętszy Sakrament do godz 17 00.
Tak że możliwość adoracji była duża/ o 15 00 wspólna koronka/. O 18 00 kolacja , a potem o 19 00 tzw pogodny wieczór ze śpiewem, dowcipami przedstawieniami dzieci i młodzieży, zakończony wspólnym Różańcem prowadzonym przez zawsze chętne dzieciaki/ wiadomo- w tym wieku mówienie do mikrofonu to wielka atrakcja/. Udało nam się też obejrzeć film "Miłosierdzie Boże". Tematem tegorocznych rekolekcji było " Pokora jest Prawdą" w oparciu o słowa św Tereski od Dzieciątka Jezus " Pokora nie polega na tym, że jest się pełnym błędów, ale na tym, by czuć się szczęśliwym, gdy inni tak myślą i mówią".
Wszystkie konferencje księży są nagrane i można sobie je odtworzyć wchodząc na stronę RRN diecezja gdańska. Kolejny raz zaszczycił nas swoim przyjazdem biskup Wiesław Szlachetka- jego homilia na mszy św również do odsłuchania na podanej stronie. Wyjechaliśmy z Wiela po uczestnictwie we mszy odpustowej. Matka Boża Pocieszenia będzie wspierać nas przez cały kolejny rok a my wyjeżdżając już myślimy o następnym spotkaniu z nią.