Rok 2013 - Parafia Świętej Rodziny w Gdyni

Kronika parafii

KRONIKA PARAFIALNA – WYDARZENIA 2013 r.

15 września – Decyzją J. E. Ks. Abp. dr Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego do parafii zostaje skierowany w charakterze Administratora Parafii Ks. mgr lic. Mariusz Dziarmaga, który ma sprawować pieczę nad dziełami duszpasterskimi, administracyjnymi i ekonomicznymi parafii.
październik – Remont dwóch salek katechetycznych nad kaplicą kościoła. Powstała jedna duża sala na spotkania duszpasterskie.
październik – Wprowadzenie tzw. tacy inwestycyjnej na renowację okien w kościele. W przyszłości planowana jest wymiana okien i instalacja witraży.
październik – Rozpoczęcie działalności duszpasterstwa akademickiego i tzw. katechez dla dorosłych. Tematyka katechez obejmuje Prawo Kanoniczne.
13 października – Udział parafian w gdyńskich uroczystościach Dnia Papieskiego. Przemarsz liturgiczny spod urzędu miasta ulicą Świętojańską do kolegiaty p. w. N.M.P., gdzie Ks. abp. Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański zawierzył Gdynię i całą Archidiecezję Matce Bożej.
Listopad – Od listopada inaugurujemy nowe wydarzenie duszpasterskie. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w parafii odbywać się będzie modlitwa w intencji rodziców i małżeństw oczekujących narodzin dziecka, oraz matek w stanie błogosławionym.
17 listopada – Niedzielna zbiórka na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego. Kazania przez całą niedzielę głosił Ks. dr Krzysztof Drews.
23 listopada – Udział naszych ministrantów w obchodach zakończenia „Roku Wiary,” w archikatedralnej bazylice Św. Trójcy w Gdańsku Oliwie.
9. 23 listopada – Parafialna msza św. dziękczynna na zakończenie „Roku Wiary.”
Listopad – Ministranci rozprowadzają znicze, jako dofinansowanie funduszu na ferie zimowe.
Cały rok 2013 – Zaangażowanie naszych parafian w zbiórki finansowe – pomoc Kościołowi na Wschodzie, Kościołowi prześladowanemu w Nigerii i Syrii, ofiarom tsunami na Filipinach. Pomoc finansowa względem Hospicjum w Gdyni.
17 grudnia – Udział parafian w modlitwie i apelu poległych przy pomniku ofiar grudnia 1970 roku.
08 grudnia – Doroczne Święto Akademii Morskiej. Eucharystii w auli Akademii przewodniczył Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.
08 – 10 grudnia – Wprowadzamy do kalendarza duszpasterskiego Rekolekcje adwentowe. Rekolekcje w tym roku wygłosił Ks. mgr Tyberiusz Kroplewski, wice dyrektor Wydziału Katechetycznego Gdańskiej Kurii Metropolitalnej.
29 grudnia – Odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prałat Wojciech Chistowski, proboszcz parafii p. w. Bożego Ciała z Gdańska Moreny.