Strona parafii Świętej Rodziny w Gdyni

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Ndz. Zwykła – 14.10.2018 r.

1. Obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski, poświęcony nauczaniu Św. Jana Pawła II, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa.” Już tradycyjnie w tym dniu przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia.” możemy wesprzeć finansowo młodzież z ubogich rodzin, której w ten sposób pomagamy w zdobyciu upragnionego wykształcenia. To żywy pomnik stawiany Św. Janowi Pawłowi II

2. Dzisiaj także obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim pracownikom szkoły życzymy wszelkich darów Bożych i satysfakcji z wykonywanej pracy.

3. Dzisiaj o 16.30 na zaproszenie Ks. Abp Metropolity spotykamy się przy urzędzie miasta, skąd przejdziemy procesją różańcową do kościoła NMP Królowej Polski, gdzie zawierzymy Matce Bożej rodziny naszego miasta.

4. W miesiącu październiku różaniec codziennie o godz. 17.30. Codziennie towarzyszy nam inna intencja tej modlitwy. Intencje znajdziemy na tablicy ogłoszeniowej, oraz na naszej stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień misyjny. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na cele misyjne.

6. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy za naszych zmarłych. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, oraz w kaplicy są wystawione kartki wypominkowe, które wypełnione prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Modlitwa za zmarłych wypominanych w naszym kościele o godz. 17.30 podczas różańca w okresie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 01 do 08 listopada.

7. W tym tygodniu biuro parafialne czynne: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek w godzinach 17.00 - 18.00

8. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego.”

9. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej /po 10.00 i 11.30/ oraz jutro po wieczornej Mszy św. na spotkanie z naszym misjonarzem ks. Romualdem Turzyńskim.

10. Polećmy Miłosierdziu Bożemu naszą zmarłą parafiankę:

Św. p. Urszula JANK, z ul. Morskiej 113, przeżyła 86 lat

11. Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.

Ks. Mariusz

Administrator parafii