Parafia Świętej Rodziny w Gdyni

Parafia Świętej Rodziny w Gdyni
Przejdź do treściOGŁOSZENIA PARAFIALNE –
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 04.06.2023r.

1. Zgodnie z decyzją Ks. Abp Tadeusza WOJDY, Metropolity Gdańskiego pięcioletnią pracę w naszej parafii kończy Ks. mgr lic. Marcin DERA

2. Ks. Abp. Metropolita mianował nowego wikariusza dla naszej parafii w osobie Ks. mgr lic. Grzegorza BŁASIAKA

3. Obie zmiany wchodzą w życie 25 sierpnia tego roku.

4. W czerwcu oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie po mszy św. wieczornej.

5. 08 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 07.00, 08.30, 10.00 i 18.00. Ze względu na procesją nie będzie mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.

6. Po mszy św. o godz. 10.00 przejdziemy w proceji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Przejdziemy ulicą Kołłątaja, Surmana, Kapitańską i Beniowskiego. Następnie przez Pl. Neptuna i ul. Okoniewskiego wrócimy do kościoła.

7. Proszę o udekorowanie okien naszych domów nie tylko na trasie procesji, ale także w całej parafii. Udział w procesji i świąteczna religijna dekoracja niech będzie naszym osobistym i rodzinnym wyznaniem wiary.Udział w tych Uroczystościach potraktujmy jako nasz obowiązek.

8. Dzieci zapraszam do niesienia emblematów eucharystycznych i sypania kwiatków. Próby dla dzieci codziennie o godz. 17.00

9. Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, abp Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 9 czerwca. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

10. W przyszłą niedzielę 11 czerwca Ks. Neoprezbiter Flip GOBIS odprawi z w naszym kościele mszę św. o godz. 10.00. Po mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

11. Tegoroczny festyn parafialny, odbędzie się w pierwszej połowie września.

12. Polećmy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych
- Św. p. Helena WOŹNIAK, z ul. Komandorskiej 18, przeżyła 83 lata.
- Św. p. Ks. Wojciech SURMAN – pierwszy proboszcz naszej parafii i budowniczy kościoła, zmarł 04 czerwca 1933 r. Zmarł w 20 roku kapłaństwa.Przeżył 41 lat.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

13. Wszystkim parafianom życzę dobrego przeżywania dzisiejszej niedzieli, oraz obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.


Proboszcz

Prasa katolicka
Wróć do spisu treści