Strona parafii Świętej Rodziny w Gdyni

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 r.

1. Dzisiaj, zgodnie z decyzją Episkopatu Polski przed kościołem zbiórka pomocy finansowej dla Kościoła na Wschodzie.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy akcję pomocy świątecznej dla potrzebujących rodzin naszej parafii. W kościele jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe. Można także złożyć ofiarę pieniężną na przygotowanie paczek świątecznych – do skarbony pod figurą Matki Bożej, przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych adresów osób, które waszym zdaniem powinny otrzymać taką pomoc świąteczną. Przypominam, iż pomagamy nie tylko rodzinom wielodzietnym, ale przede wszystkim ludziom starszym i samotnym.

3. Dziękuję członkom parafialnego Zespołu Charytatywnego, oraz wolontariuszom i wszystkim ofiarodawcom za wzięcie udziału we wczorajszej zbiórce żywności w sklepie Biedronka przy Uniwersytecie Morskim.

4. W najbliższy piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy do kawiarenki na spotkanie rodziców naszych lektorów i ministrantów. Prosimy potraktować to spotkanie jako obowiązkowe.

5. W przyszłą niedzielę 16 grudnia zapraszam wszystkie wspólnoty naszej parafii na spotkanie opłatkowe do kawiarenki na godz. 15.00 /Szafarze Eucharystii, Rada parafialna, Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Grupa rowerowa, grupa biblijna „Lectio divina.”/

6. Od 17 grudnia rozpoczynamy kolędę parafialną. Szczegółowy plan I części kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeniowej.

7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia poświęcony opłatek wigilijny, oraz świece Caritas za 6 i 16 zł. /ośrodki opiekuńcze i rehabilitacyjne, kolonie i obozy, domy dziennego pobytu i domy opieki/.

8. Zapraszamy do kawiarenki /10.00, 11.30/.

9. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego.”

10. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności

- Ś. p. Andrzej SIEMIŃSKI, z ul. Wąsowicza 5, przeżył 73 lata.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

11. Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.

Ks. Mariusz
Administrator parafii